Jak zabrać się do przygotowania imprezy firmowej?

Zorganizowanie imprezy integracyjnej, to świetny sposób, aby pracownicy mogli miło spędzić czas, lepiej się poznać, a także porozmawiać o swoich zainteresowaniach w nieformalnej atmosferze. Dla pracodawcy tego rodzaju eventy firmowe to także możliwość odpowiedniego docenienia swoich podwładnych za zaangażowanie w rozwój przedsiębiorstwa.

Jak zorganizować tego rodzaju imprezę, tak aby wszyscy dobrze się bawili i wrócili do pracy z jeszcze większą energią?

Grunt to dobre miejsce

Wybór odpowiedniego miejsca na event lub piknik firmowy to absolutnie kluczowa kwestia. Warto poznać gusta i zainteresowania pracowników – jeżeli np. większość pracowników uwielbia grać w piłkę nożną lub koszykówkę, to warto wynająć hotel mogący poszczycić się dobrymi obiektami sportowymi.

Rozwiązaniem uniwersalnym może być natomiast wynajęcie wygodnego hotelu za miastem, gdzie znajdziemy sprzyjające integracji oraz rekreacji tereny zielone. Można tam zorganizować grilla lub ognisko, czy pograć w siatkówkę.

Czynnikiem, który z pewnością warto wziąć pod uwagę, jest z pewnością dogodny dojazd – firma może również wynająć autobus z kierowcą, dzięki czemu pracownicy nie będą mieli żadnych problemów z dotarciem na miejsce.

Stwórz plan eventu – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik!

Z reguły na początku imprezy integracyjnej odbywają się wszelkiego rodzaju podsumowania w hotelowych salach konferencyjnych. Jest to także dobry moment, aby uhonorować poszczególnych pracowników za ich wybitne wyniki lub osiągnięcia.

Dopiero potem przychodzi czas na właściwą integrację. Popularne w ostatnim czasie są przykładowo mecze paintballowe, a także stand-upy i występy kabaretowe. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji eventowej, która posiada doświadczenie w organizacji konferencji, szkoleń i innych wydarzeń – z pewnością będzie ona w stanie doradzić w kwestii doboru odpowiednich atrakcji i zaproponować np. menu uwzględniające budżet firmy przeznaczony na tego rodzaju wydarzenie.

Oferujemy wsparcie w zakresie organizacji i planowania eventów firmowych, zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy, że wasza impreza integracyjna zakończy się sukcesem!